Diyarbekirspor’un tesis skandalına şehir sessiz

2.Lig ekibi Diyarbekirspor’un yeni sezonda kalacak tesis bulamamasının oluşturduğu kriz devam ederken, kent yöneticileri, sivil toplum örgütleri ve spor taban birliklerinin sessizliği dikkat çekiyor. Ulusal basının gündemine taşınmasına rağmen hiç bir somut açıklama ve gelişmenin yaşanmaması sporseverlerin tepkisini çekiyor.

Diyarbekirspor’un tesis sorunu çözümsüzlüğünü korurken, bu konunun basında gündem olmasına rağmen yetkililerin suskunluğu tepki topluyor.

Diyarbakır’ın sahipsizliğin gösteren ilgisizliğe tepki gösteren spor kamuoyu, rahatlıkla kavuşturulabilecek krize karşı suskun olunmasının kabul edilemez olduğuna işaret ediyor.

Diyarbekirspor’un ismini ve armasını taşıdığı kentte “üvey evlat ” olarak görülmesi kulübün geleceğini de olumsuz yönde etkiliyor.

TAKIM İSTANBUL’DA TOPLANACAK

Kentte tesis sorunu çözülmediği için İstanbul’a taşınmayı tartışan Diyarbekirspor, yeni sezon hazırlıkları için İstanbul’da toplanma kararı aldı. 20 Temmuz’da başlayacak çalışmalar bir süre Tuzlaspor tesislerinde devam edecek. Takım daha sonra başka bir şehirde kamp programına başlayacak.