DOÇ. DR. AHMET BİLGİN BULVARI TAMAMLANIYOR

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatıyla Doç. Dr. Ahmet Bilgin Bulvarı A’dan Z’ye yenileniyor. Bağlar ilçesinde uzun zamandır asfalt çalışması yürütülmeyen, bin 750 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki Doç. Dr. Ahmet Bilgin Bulvarı’nda asfaltlama, peyzaj ve aydınlatma çalışmaları tamamlanıyor

Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun talimatıyla Bağlar ilçesinde yer alan Doç. Dr. Ahmet Bilgin Bulvarı’nda başlattığı yenileme çalışmalarında sona gelindi. Bin 750 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindeki bulvarda Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, 4 bin ton sıcak asfalt döktü.

PEYZAJ VE AYDINLATMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların bulvarı daha rahat ve güvenli kullanmaları, yaya ve sürücü güvenliğini sağlamak için aydınlatma sistemini yeni baştan kurdu. Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) ekipleri tarafından altyapı çalışmalarının başlatıldığı aydınlatma sisteminin tamamlanmasıyla bulvarın çehresi değişecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dire Başkanlığı, aydınlatma çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte bulvarda bulunan 1 metre genişliğindeki refüjü yenileyecek. Ekipler, refüjün yenilenmesinden sonra alanda mevsimlik çiçekler dikecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çalışmaları kısa sürede tamamlayarak Doç. Dr. Ahmet Bilgin Bulvarı’nı yenilenmiş haliyle vatandaşların hizmetine sunacak. Uzun zamandır asfaltlama çalışması yürütülmeyen bulvardaki işyeri sahipleri ve vatandaşlar yapılan çalışmadan dolayı Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’na teşekkür ettiler.