EKER “DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİMİZE DAHA FAZLA İŞ ÜRETME İMKANININ PEŞİNDEYİZ”

Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, “Büyük ve Güçlü Türkiye” hedefiyle Diyarbakır’ın ilçelerine yönelik başlattığı ziyaretlerinin ikinci gününde devam etti.

Programın ikinci gününde eski bakan Eker ve beraberindekiler, Kulp, Lice, Hazro ve Silvan İlçelerini ziyaret etti. İlçe Başkanları tarafından karşılanan eski Bakan Eker ve beraberindekiler, daha sonra vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Eski Bakan Eker, sorunların çözümü için ilgili kurumlara talimat verdi.

Eker, partililere hitaben yaptığı konuşmada, Terör belasının kentin güzelliklerini de  tarihi değerlerini de düşünemeyecek duruma getirdiğini ifade ederek, “Hep bir gündem maddesi oldu. Terör, kan ve gözyaşı… Hamdolsun yakın yıllarda Diyarbakır huzur ve güven açısından daha iyi bir noktada. İnşallah bu devam eder. Bu sekteye uğramaz ve bu 40 yıllık yaşadığımız dönemde tarihin çöplüğünde yerini alır” dedi.

“DİYARBAKIRLI KARDEŞLERİMİZE DAHA FAZLA İŞ ÜRETMİ İMKANININ PEŞİNDEYİZ”

Diyarbakırlı hemşerilerine daha fazla iş üretme imkânının peşinde olduklarının altını çizen Eker, şöyle dedi:

“Çünkü gençlerin işsiz kalması onların sıkıntı yaşaması, bizim en önemli sorunumuzdur. Sur içinin tekrar yaşam haline getirilmesi için çalışmalar sürüyor. Oradaki binaların bir kısmı bitti. Geri kalanlar devam ediyor. Diyarbakır’ın diğer bölgeleri için başlatılan projeler şuan faaliyet alanı haline gelmiş durumda. Diyarbakır tarihte önemli bir merkez, önemli bir şehirdir. Bundan sonraki süreçte de önemli bir merkez olmaya devam edecek. Teşkilatlarımız vatandaşlarımızla her fırsatta buluşuyor. Sahadayız. Vatandaşlarımıza uğruyoruz. Sıkıntılarını sorunlarını dinliyoruz. Ve bununla ilgili neler yapılacak, neler yapılabilir onlarla birlikte onlarında görüşlerini alarak bunları değerlendiriyoruz. Ve bunları gerekli noktalara inşallah birlikte taşıyacağız.”