ELALDI BİRKAN’LA SÖZLEŞME İMZALADI

Diyarbakır’da otizmli bireyler için sağlıklı çalışma alanı olmadığını gören torunu da otizmli olan Yılmaz Elaldı, milyonluk yatırım yaparak otizmli çocuklar için özel eğitim kliniği açmıştı. Elaldı, bu kez de Türkiye’nin en iyi profesörü akademisyen Bünyamin Birkan’ın kentte eğitim vermesi için İstanbul’da sözleşme imzaladı.

Elaldı, hem kendi torununun hem de maddi durumu olmayan otizmli ailelerin yararlanması için açtığı kliniği bağışlamıştı. Fedakar dede bir ilki daha gerçekleştirerek otizm alanında Türkiye’nin en iyi özel eğitim profesörü akademisyen Bünyamin Birkan’ı kentte eğitim vermesi için İstanbul’da sözleşme imzaladı.

Diyarbakır Otizm Eğitim Merkezi (OEM)’de eğitme başlayacak olan Prof. Birkan, uluslararası akademi eğitimi gerçekleştirecek. Hacıbaba Pastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı ve fedakar dede Yılmaz Eladı, dünyada kendini kanıtlamış otizm profesörü Bünyamin Birkan ile Diyarbakır’daki otizmli çocuklara hizmet etme şansını yakaladığı için gururlandığını belirtti.

Elaldı, “Böyle dünyaca kendi kabul ettirmiş insanların eğitimini Diyarbakır’daki çocuklarımız için de götürme başarısını gösterdiğimiz için öncelikle gururlanıyoruz. Bu çocuklarımıza güzel, doğru olan şeyleri öğretmek istiyoruz. Bu çocuklarımızın ailelerine, topluma her ne kadar az da olsa, çok da olsa kazandırmanın peşindeyiz. Eğitim anlamında çok güzel şeyler yapmak istiyoruz” diye konuştu.