Erdoğan; “Zafer demokrasinin, meydan milletindir”

_x_2026_300

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yenikapı’da büyük coşku eşliğinde kürsüye çıktı. Erdoğan, idam talebiyle ilgili “Halkımızın talebi için karar verecek merci Meclis’tir. Getirsinler ben peşinen onayladım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı’da büyük coşku eşliğinde kürsüye çıktı. Halkı ve protokolü selamlayarak konuşmasına başladı.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Parlamentomuzun değerli başkanı Sayın İsmail Kahraman, 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Gül, Sayın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan, Sayın Genelkurmay Başkanımız, Sayın CHP ve MHP Genel Başkanı, kıymetli vatandaşlarım 15 Temmuz gecesi bir kez daha istikbali için canı pahasına ülkesini işgalcilere teslim etmeyen aziz milletim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 15 Temmuz gecesi meydanlara inerek, namluların, tankların, helikopterlerin karşısına dikilme cesareti gösteren tüm kardeşlerime selamlarımı iletiyorum. Bu kardeşlerimizinden 240’ı şehadet makamına ulaştılar. Milletimizin başı sağolsun. Yine o gece 2195 kardeşimiz gazilik rütbesine ulaşmıştır. Yaralılarımıza Rabbimizden şifalar niyaz ediyorum.

79 MİLYON OLARAK HEPİMİZİN KAZASI MUBAREK OLSUN

15 Temmuz gecesi sokakları dolduran milyonlarca vatandaşımızın içinden şehitlik ve gazilik rütbesine ulaşanlar adlarını tarihe yazdılar. 15 Temmuz gecesi meydanları dolduran kardeşlerimizin her birinin vatanımızın korunmasında rolü vardır. 79 milyon olarak hepimizin gazası mübarek olsun. Bu millet başka bir millet, gerçekten Türk milleti bin yıl önce Malazgirt’te hangi kararlılıkla Anadolu’nun kapısını açmışsa 15 Temmuz’da da darbecilerin karşısına öyle dikilmiştir. Osman Gazi 1299’da tarihin en kudretli devletini hangi temeller üzerine kurduysa biz de o gece Türkiye’yi aynı ilkeler üzerine kurduk. FETÖ’cü terör örgütünü, darbecileri geri püskürttük.

BU GÖRÜNTÜ DÜŞMANLARI KAHREDİYOR

Türkiye’nin yerle yeksan olması için ellerini ovuşturarak bekleyen düşmanlarımız da bundan sonra işlerinin çok daha zor olduğunu görerek uyandılar. Bugün 81 vilayetimizde her görüşten insanımızla verdiğimiz şu görüntü var ya, bu görüntü inanın bana düşmanları 16 Temmuz sabahı kadar üzmüştür, kahretmiştir. Onun için her zaman bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bundan sonra Türkiye’nin tüm renkleriyle bağımsızlığına yönelik atılan bu adımlar çok önemlidir. Bu vatanımıza sahip çıkmanın ilanı ve ispatıdır.

İDAM CEZASI TBMM’DEN ÖNÜME GELİRSE, ONARIM

Bu millete kimse bu esareti asla getiremeyecektir. Şu anda siyasi partilerimizin genel başkanları burada, sizin zaten talebinizi biliyorlar. Sizler de idam talebinde bulunduğunuza göre bunun kararını verecek merci TBMM’dir. TBMM’den gelen gelecek böyle bir bu kararı ben onarım. Vatan Caddesi’nde vücudu ikiye bölünmüş kardeşimi gördüğüm zaman bunu kenara koymak mümkün mü? Ankara’da başı vücudundan ayrılmış olan hanım kardeşimin başı kongre merkezinin çatısına uçmuştu. Bunu görünce biz kalkıp da AB’de idam yokmuş, orada yokmuş şurada yokmuş. ABD’de, Japonya’da, Çin’de var. Bu millet böyle bir karar veriyorsa öyle zannediyorum ki siyasi partiler de kararı verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir