ERGANİ’DE 36 BİN 630 ÖĞRENCİ ÖĞRENİM GÖRECEK

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrencileri okul heyecanı sardı.

Ergani’de toplam 36 bin 630 öğrencinin öğrenim gördüğü 162 okulda 2 bin 250 öğretmen ile eğitim ve öğretim yılı başladı.

Eğitim ve Öğretim yılının başlaması ile Öğretmen, veli ve öğrencilere seslenen Ergani Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ekin şunları söyledi;

“Yurdun her bir yerinde olduğu gibi ilçemizde de çocuklarımız, okulları, öğretmenleri ve arkadaşları ile heyecanlı ve sevinçle buluştu.

Yüz yüze eğitime hasret kaldığımız o kötü günleri geride bırakmanın mutluluğu ile 2022 2023 eğitim öğretim dönemine hayırlısı ile başladık. Hiç şüphe yok ki idarecilerimizle, öğrencilerimizden öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımızdan velilerimize, eğitimin tüm paydaşlarıyla ilçemiz Ergani’de başarılı bir eğitim öğretim dönemini tamamlamak hepimizin en büyük arzusu ve beklentisidir.

Değerli Öğretmenler ve idareciler;

Sizler bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız ve gençlerimizin örnek aldığı birer kahramanlarsınız. Evlatlarımızı o muhteşem bilgi ve tecrübelerinizle geliştireceğiniz, sağlık ve sıhhatle dolu hayırlı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum.

Kıymetli Veliler,

Bu sistemin sacayağını oluşturan en önemli parçalardan bir tanesini de şüphesiz veliler olarak bizler oluşturmaktayız. Çocuklarımıza ve eğitimcilerimize elimizden geldiğince yardımcı olarak dönemin başarılı olmasını sağlamak zorundayız. Şüphesiz ki başarılı bir eğitim öğretim dönemine en çok ihtiyaç duyan bunu fazlasıyla arzulayan tarafların başında biz veliler yer almaktayız. Bu gerçeği unutmadan yavrularımızın ve eğitimcilerimizin destekçisi olmalıyız.

Sevgili Gençler,

Bu ülkenin geleceği sizlersiniz, bugün yapılan her şey sizler için, sizlerin geleceği için, pırıl pırıl yarınlara ulaşmanız içindir. Ülkeye faydalı birer birey olmak için elinizden gelen gayreti göstermek ve mücadele içinde olmak ilkeniz olmalıdır.

Bu vesile ile 2022-2023 eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim.”