ERGANİSPOR’DA MORALLER  BOZUK

Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 1.Grup 5. haftasında deplasmanında Batman 72 Belediyespor’a 4-0 mağlup olan Erganispor’da moraller bozuk.

TEKNİK HEYET VE FUTBOLCULARLA  ACİL BİR TOPLANTI YAPACAĞIZ

Batman72 Belediyespor karşısında alınan yenilgiyi değerlendiren  Erganispor Kulüp Başkanı  Kenan Taş , “Kazanmamız gereken maçı kaybettik. Aslında 4-0 çok net skor ama oyun anlamında kesinlikle 4-0 olacak bir müsabaka değildi, bunu tabi ki de anlatmak zor ama insanlarımız bilsin. Gerçekten Erganispor 4-0 yenilecek oyun oynamadı. Ayrıca alınan bu yenilgi nedeniyle hafta ortasında teknik heyet ve futbolcularla bir toplantı yaparak bu kötü gidişatın nedenini araştıracağız. Onun için bir toplantı yapacağız. Bu toplantıda bazı kararlarımız da olacak. Galibiyetlere nasıl ödül veriyorsak. Alınan  mağlubiyetlere de ceza verilir. Erganispor’un forması bu kadar ucuz değil. Bölgesel Amatör Ligi’ne çıkmak için çaba sarf ettik. Sıfırdan yeni bir  kadro kurduk.  5 haftadır 2 galibiyet, 3 mağlubiyet, attığımız 3, yediğimiz 8, puanımız ise 6  hiçbir puan bile alamıyoruz. Pes etmeyi de asla sevmiyoruz” ifadelerinde bulundu.

“BİZİ SEVENLERDEN ÖZÜR DİLİYORUZ “

Erganispor karşısında alınan yenilgi nedeniyle   Erganispor sevdalılarına ve kendilerini sevenlerden özür dileyen  Erganispor Kulüp Başkanı  Kenan Taş, “Önümüzde bir avantaj vardı, kazansaydık çok ciddi bir durumda da kendimizi bulabilirdik. Bu konuda bizi sevenlerden, gönül veren insanlardan hepsinden özür diliyorum.  Ama mücadeleye devam edeceğiz. Yılmadık yıkılmadık Ayaktayız. Bunun için mücadelemizi bırakmak  ve bu hedeften kopmama ortasında çok ciddi olarak hırsımız isteğimiz gibi devam ediyor ve etmekte zorunda. Ben öyle kolay kolay pes etmem. Sonuna kadar bu işi kovalayacağız ”dedi 

“KİM OLURSA OLSUN YENECEĞİZ”

Başkan  Taş , ‘’ Önümüzdeki hafta  sahamızda  oynayacağımız Şırnak İdmanyurduspor maçını  muhakkak kazanarak kaybettiğimiz 3 puanı geri alacağız Bunu da yapmamız lazım ve yapmakta zorundayız. Bunu yapma adına da her şeyimizi ortaya koyacağız. Bize gönül verenler bunu da bilsinler. Özellikle   Şırnak İdmanyurduspor değil kim olursa olsun biz yenmek zorundayız ve yeneceğiz de ”dedi.

“KAZANMAMIZ GEREKEN MAÇI KAYBETTİK”

İyi oynadıkları karşılaşmayı kaybettikleri için üzgün olduklarını ifade eden Erganispor teknik patronu ,  Mehmet Kanat “Aslında anlatılacak bir müsabaka değil. Çok enteresan bir müsabaka oldu. İyi oynayan ve maçta.  İyi pas yapan sürekli gol arayan ve çalışan takım bizdik. Ama futbol hata oyunu, hata yapmayacaksın, hata yaptığın zamanda bunu ağır ödersin ne yazık ki bedelini de ağır ödedik ”dedi.

Teknik  patron  Mehmet Kanat, Artık bu maç geride kaldı, hafta sonu  sahamızda oynayacağımız Şırnak İdmanyurduspor karşısında  Taraftarlarımızın desteğiyle  sahadan  galibiyetle  ayrılacağız. ‘’ dedi.