Eski Bakan Eker, İlçe ziyaretlerinin startını verdi

Diyarbakır’da ilçe gezilerinin startını veren AK Parti Diyarbakır Milletvekili eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı olduğunun altını çizerek, “Milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Genel Başkanımızın çizdiği yolda, onun bildiği yolda bizlerde AK Parti teşkilat mensupları olarak teşkilatlar olarak inşallah milletimize hizmet yolunda çabalarımızı, çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, “Büyük ve Güçlü Türkiye” hedefiyle Diyarbakır’ın ilçelerine yönelik başlattığı ziyaretlerinin startını verdi.

Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, AK Parti MKYK Üyesi Alaattin Parlak, AK Parti İl Başkanı M. Şerif Aydın, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Masum Melikoğlu ile birlikte Eğil, Dicle, Hani ve Kocaköy İlçelerini ziyaret etti. İlçe Başkanlıklarına ziyaretin ardından ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Eker ve beraberindeki heyet, talep, sorun ve önerileri dinledi. Hani ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığının Daraltılmış Meclis Toplantısına katılan Eski Bakan Eker, partisinin 2023 hedeflerini anlattı.

“MİLLETİMİZLE GÖNÜL BAĞIMIZI GÜÇLENDİREREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ”

2023 hedeflerine giderken, vatandaşlarla kurdukları büyük gönül bağını güçlendirerek, yollarına devam ettiklerini ifade eden Eker, ““Büyük ve Güçlü Türkiye” hedefiyle her alanda emek veren, koşturan, mücadele eden kıymetli dava ve yol arkadaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

“TÜRKİYE’NİN AK PARTİ’YE İHTİYACI VAR”

Eker, Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı olduğunun altını çizerek, “Ak Parti milletin inançlarından, değerlerinden beslenen kökleri tarihe dayanan bir partidir. Milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Genel Başkanımızın çizdiği yolda, onun bildiği yolda bizlerde AK Parti teşkilat mensupları olarak teşkilatlar olarak inşallah milletimize hizmet yolunda çabalarımızı, çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor” diye konuştu.

STK TEMSİLCİLERİNİN TALEP VE ÖNERİLERİ DİNLENDİ

Eski Bakan Eker, ilçe ziyaretlerinin ardından akşam saatlerinde bir otelde Diyarbakır’daki sivil toplum kuruluş temsilcileri ile bir araya geldi. AK Parti Diyarbakır Milletvekilleri Ebubekir Bal ve Oya Eronat, AK Parti İl Başkanı M. Şerif Aydın, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi, Genel Merkez K.K Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı, Ak Parti Diyarbakır  Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Suna Kepolu Ataman, AK Parti MKYK Üyesi Alaattin Parlak, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Mahsum Melikoğlu’nun da katıldığı toplantıda, STK Temsilcilerinin talep ve önerilerine yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.