Feshedilen MHP İl Başkanlığından Şok Açıklama!

Diyarbakır’da feshedilen MHP yönetimi son yaşanan olaylarla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada münfesih üyelerinin, MHP eski İl Başkanı Cihap Kayaalp’ın tutuklanması ile hiç bir bağlantısının olmadığı vurgulandı.

MHP Diyarbakır İl Başkanlığının feshedilmesi ve bina kapılarına kilit vurulmasının ardından MHP eski İl Başkanı Cihan Kayaalp önce gözaltına alınmış ardından tutuklanmıştı.

Bunun üzerine bir açıklama gereği duyan münfesih Diyarbakır İl Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri kamuoyunu bilgilendirmek için yaptığı açıklamada, “15 Haziran 2022 tarihinde genel merkezimizin MHP Diyarbakır İl Başkanlığının Kapatılmasına yönelik kararı, teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız sayın E.Semih Yalçın tarafından kamuoyuna duyurulmuştur. Müteakiben görevden alınan İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkındaki bir takım iddiaların soruşturulması amacıyla Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alınarak gerekli adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

13 TAŞRA İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİ BAŞINDADIR

Açıklamanın devamında 13 taşra ilçe başkanlığının görevi başında olduğuna dikkat çekilerek şunlara yer verildi: “Eski İl Başkanı Cihan Kayaalp’e isnat edilen suçlar nedeniyle tutuklanmasına karar verilmiştir. Her ne kadar il başkanlığımızın kapatıldığı bilgisi kamuoyuna açıklanmışsa da genel merkezimizin takdir ve talimatları doğrultusunda 4 merkez ilçe başkanlığımız ile 13 taşra ilçe başkanlıklarımız görevi başında olup partimizin vizyonu ve misyonu doğrultusunda genel merkezimizin koyduğu hedeflere yönelik parti çalışmalarına devam etmektedir. İlçe başkanları ve yöneticileri görevleri başındadır.”

HER ZAMAN TEŞKİLATIMIZIN EMRİNDEYİZ

Hiç bir üyelerinin gözaltında olmadığına dikkat çekilen açıklamada aranan veya tutuklanan üyelerinin de olmadığını, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını vurgulandı.

Münfesih il başkanlığı açıklamasında, “Tutuklanan eski İl Başkanı Cihan Kayaalp’e isnat edilen suçların partimizle ve yönetimdeki arkadaşlarımızla hiç bir ilgi ve bağlantısı kesinlikle yoktur. Tamamen Kayaalp’ın gerçekleştirdiği bu olaylar Kayaalp’ın şahsi ile ilgilidir.  Bir kısım şer odakları bu olayları provake ederek haber sitelerinde il yöneticilerinin de arandığı veya gözaltına alındığı veyahut tutuklandığı haberlerini geçmektedir. Bu tamamen asılsızdır. Hiç bir yöneticimiz bu olayların içinde olmadığı gibi ne aranmaktadır ne de gözaltına alınmıştır veya tutuklanmıştır.

Bu gibi açıklamalarla partimizi karalamaya çalışan şer odakları bilmelidirler ki MHP dün vardı, bugün de var, yarın da var olacaktır. Her daim gücüne güç katacaktır. Bizler her zaman liderimizin ve teşkilatımızın emrindeyiz. Kamuoyuna arz ederiz” ifadelerine yer verdi.