Futbol karşılaşması mı, boks maçı mı belli değil: 10 yaralı

Erganispor ile Licespor maçında kavga: 10 sporcu yaralandı

Diyarbakır Süper Amatör Ligi B Grubu’nda liderlik mücadelesi veren Erganispor ile Licespor arasında oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle maç tatil edildi. Çıkan olaylarda her iki takımdan yaralanan 10 futbolcu hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Diyarbakır’ın Ergani İlçe Stadyumu’nda oynanan Süper Amatör Ligi B Grubu’nda liderlik mücadelesi veren Erganispor ile Licespor maçının 48’inci dakikasında iki futbolcu arasında çıkan tartışma ile başladı. Kısa sürede kavgaya dönüşen tartışmaya diğer futbolcuların araya girmeye çalışması ile büyüdü. Hakemin maçı tatil etmesiyle diğer futbolcular ve yöneticilerde kavgaya dahil oldu. Saha bir anda karıştı. Polis futbolcu ve yöneticilerin de müdahil olduğu kavgayı güçlükle sonlandırdı. Kavgada iki takımdan 10 futbolcu yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından sahada yapılan ilk müdahalelerinin ardından ambulanslarla hastaneye götürüldü. Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

LİCE SPOR CAMİASINDAN AÇIKLAMA

Ergani’de, Ergani Sk – Lice Sk arasında oynanan ve çıkan olaylardan sonra hakem tarafından tatil edilen maç ile ilgili Lice spor tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada “Cumartesi günü Ergani’de oynanan Licespor – Erganispor maçının 48’inci dakikasında maç devam ederken bir faul pozisyonunda Erganisporlu bir oyuncunun takımımız oyuncusuna yumruk atması sonucunda sahaya tribünlerdeki taraftarlar ve Erganispor yöneticileri takımımıza saldırdı. Birçok oyuncumuz kafasından ve ayağından yaralandı. İki oyuncumuz kafalarına aldıkları sert cisimlerden dolayı bilinçleri kapalı şekilde yerde dakikalarca ambulans beklemek zorunda kaldı. Hastaneye kaldırılan oyuncularımız tedavi altına alındı. Takımımıza yapılan bu çirkince sportmenlik dışı saldırıyı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

LİCESPOR’DAN KINAMA

Maçın ardından Licespor yönetimi tarafından bir açıklama yayımlandı. Licespor Kulübü önceki günkü Erganispor Licespor maçının ardından çıkan ve hakem tarafından tatil edilen maç ile ilgili bir açıklama yapıldı. Sosyal medya sayfalarında paylaşılan açıklamada; “Ergani Sk maçında Lice spor oyuncularına alçakça ve çirkince saldıran Ergani Sk oyuncu, yönetici ve taraftarlarını kınıyoruz. Sahada 25 dakika boyunca baygın olan oyuncularımız ve hastanede 2 saat tedavi gören 4 oyuncumuz bulunmaktadır. Spora ve sporcuya yakışmayan durumları bir daha sahalarda görmemeyi temenni ediyoruz” denildi.