Gazetemiz 12 yaşında

2 Şubat 2010 tarihinde yayın hayatına başlayan Haber Lice Gazetesi bu sayısı ile 11’nci yılını geride bırakarak 12’nci yılına girmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyor.

Haber Lice Gazetesi imtiyaz sahibi Arif Pala, Basın yayın ahlakına uygun, haksızlıkların ve sorunların üzerine giderek, gerçekleri tarafsız ve objektif bir haber anlayışıyla gündeme taşıyan Haber Lice Gazetesinin 12’nci yılına adım attığını belirterek, Gazetemiz Haber Lice, Lice’nin sesi, gözü, kulağıdır dedi.

11’nci yılı geride bıraktıklarını dile getiren Pala, “Şimdi önümüze bakıyoruz. Gazetemizin daha geniş kesimlere ulaşması için çalışacağız. 12 yıldır kendilerini yalnız bırakmayan Lice halkı başta olmak üzere Gazetemize destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Büyük özveriyle ve zor şartlar altında ayakta durmaya çalışan yerel gazeteler ve özellikle ilçe gazeteleri, mesleklerini icra eden, ilçenin gelişmesine, tanınmasına katkı sağlayan, sorunların çözümünde bir anlamda kamuoyu oluşturan en önemli unsurlardır.

Yerel medyaya daha fazla destek olunmasının gerekliliğe vurgu yapan Pala, “En son döviz kurunda meydana gelen değişikliklerden sonra, kağıt ve kalıp gibi matbaa malzemelerini karşılayamaz duruma geldik. Yerel basın bir vesika niteliğindedir. Artık gazetelerin ceplere sığdığı ve elektronik ortama taşındığı bugünlerde, yerel medya can çekişiyor. STK’lardan ve yerel yönetimlerden gazetelere destek verilmesi gerektiğine inanıyorum. Bir yılı daha geride bırakarak 12 yaşımıza girdik. Zor şartlarda ayakta durmaya çalışıyoruz. Haber Lice gazetesi Lice’nin tarafsız, objektif gazetesi olarak yayın hayatını daha uzun yıllar devam etmesini temenni ediyoruz” ifadelerinde bulundu.