GAZİ MUSTAFA KEMAL’İN 84. ÖLÜM YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün 84. ölüm yıldönümü dolayısıyla ilimizde anma töreni düzenlendi.

İlk olarak Anıt Park´ta çelenk sunma töreni düzenlendi. Buradaki törene Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ali İhsan Su ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Yıldırım’ın Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından, saatler 09.05’i gösterdiğinde iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte bayraklar göndere çekildi. İstiklal Marşının bitiminde buradaki anma programı bayrakların yarıya indirilmesiyle son buldu.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde devam eden törene Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Ali İhsan SU’nun yanı sıra askeri ve mülki erkan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat Küçükali, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, kamu kurum, kuruluş temsilcileri ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Öğretmenlerimizden Murat Kaya tarafından ‘Atatürk ve 10 Kasım’ konulu konuşma yapıldı. Öğrencilerimizden Medine Evcil’in ‘Mustafa Kemal’e Giden Yol’ adlı şiiri seslendirmesinin ardından, öğretmenlerimiz Ezgi Kaya ve Muzaffer Koç ‘Atatürk’ün Hayatı’ konulu bir sunum yaptı.

Öğrencilerimizden Boran Ölmez’in ‘Bir Tutkudur Mustafa Kemal’ adlı şiiri seslendirmesinin ardından,7. Kolordu Komutanlığında görevli 2 subay tarafından ‘Atatürk’ün Asker Kişiliği’ konulu oratoryo gösterimiyle devam etti.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezindeki tören, Güzel Sanatlar Lisesi Halk Müziği Korosu tarafından verilen müzik dinletisi ile sona erdi.