“Gençlerimizi geleceğe hazırlıyoruz”

Lice’de YKS ve LGS sınavlarına hazırlanan gençlere yönelik destek sürüyor

Lice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Lice ilçesinde liselere giriş sınavına hazırlanan 8. sınıf 224 ve üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan 12. sınıf 391 öğrencilerimizin katılımıyla deneme sınavı gerçekleştirdik.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na(YKS) girecek lise son sınıf ve mezunları için kurs imkanı sağlayan Lice Belediyesi, düzenlediği ücretsiz deneme sınavlarıyla da gençleri geleceğe hazırlıyor. Gelecek nesillerin eğitimine büyük önem veren Lice Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na(YKS) girecek lise son sınıf ve mezunları için her eğitim ve öğretim yılında ücretsiz kurslar açıyor.

Gelecek nesillerin eğitimine büyük önem veren Lice Belediyesi ve Lice İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na(YKS) girecek lise son sınıf ve mezunlarından oluşan toplam 391 öğrenci ile Liselere Giriş Sınavına (LGS) hazırlanan 224 öğrenci için ücretsiz deneme sınavı gerçekleştirdi.

“GENÇLEREMİZİN YANINDAYIZ”

Gençlerin her alanda yanlarında olan Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice’nin talimatıyla eğitime yönelik yapılan çalışmalar kapsamında deneme sınavı yapıldı.

YKS kurslarıyla adaylara üniversite kapılarını aralayan Lice Belediyesi, hedeflerine bir adım daha yaklaşmak isteyen gençleri ücretsiz deneme sınavları ile buluşturuyor. Lice Belediyesi’nin geçtiğimiz günler de YKS’ye girecek lise son sınıf ve mezunları için düzenlediği TYT deneme sınavına 391 ve LGS deneme sınavına da 224 aday katılım gösterdi.

Hem sınav heyecanlarını gideren hem de konu eksiklerini tamamlayan öğrenciler, Lice Belediye Başkanı Muhammed Evlice’ye teşekkür etti.

Lice Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan öğrencilere yönelik desteğini sürdürüyor.