Hani Gürbüz Bilgievi öğrencileri Diyarbakır’ın tarihi mekanlarını gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hani Gürbüz Bilgievi’nde eğitim gören öğrencilere Diyarbakır’ın tarihi mekanlarını gezdirdi. 

Büyükşehir Belediyesi, kent merkez ve kırsalda yaşayan çocuklar ve gençler için Diyarbakır’ın tarihi ve turistik yerlerini tanımaları amacıyla düzenlediği “Gez-Gör Diyarbakır” etkinlikleri devam ediyor. 

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca düzenlenen etkinlik kapsamında Hani Gürbüz Bilgievi öğrencileri, Keçi Burcu ve burçtaki Özde Aydın’ın “KÜLL” (Esma’ül Hüsna) sergisini gezdi, Ongözlü Köprü ve Gazi Köşkü’nü görme imkanı buldu.

Öğrencilerden İpek Ekin, arkadaşlarıyla birlikte Diyarbakır’ı gezme fırsatı bulduğu için mutlu olduğunu söyledi. 

Ekin, Diyarbakır’ı gezmekten dolayı duyduğunu memnuniyetini dile getirerek, “Diyarbakır’ın tarihini, kültürünü gezerek öğreniyoruz, heyecanlıyım.” dedi.

“Bol bol fotoğraf çektim”

Hayrunnisa Yıldız da Diyarbakır’ı ilk defa gezme fırsatı bulduğunu belirterek mutlu olduğunu aktardı.

Öğretmen ve arkadaşlarıyla beraber eğlenceli vakit geçirdiğini ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:

“Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün bol bol fotoğraf çektim. Hani’ye gittiğimde arkadaşlarıma da göstereceğim. Onlara da buraya gelmeleri için tavsiyede bulunacağım.”

“Diyarbakır’ın kültürünü tanıdım”

Deniz Ekin ise daha önce de Diyarbakır’ın tarihi yerlerini gezmediğini ama öğretmen ve arkadaşlarıyla gezmenin kendisinde ayrı bir his uyandırdığını aktardı.

Ekin, şunları kaydetti:

“Hocalarıma beni buraya getirdikleri için teşekkür ediyorum. Heyecanlıyım. Diyarbakır’ın kültürünü tanıdım. Tarihi yerlerini gittiğimde Diyarbakır’ın tarih bakımından zengin bir yer olduğunu anladım. Herkesin buraya gelip dolaşmasını tavsiye ederim.”