Hani’nin asansörleri TSE’ye emanet

Hani Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Diyarbakır Belgelendirme Müdürlüğü arasında asansörlerin periyodik kontrol ve muayene işlemlerinin gerçekleştirilmesi çerçevesinde protokol imzalandı.

Söz konusu protokol çerçevesinde Hani Belediyesi sınırları içerisinde bulunan asansör muayeneleri TSE Diyarbakır Belgelendirme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek.

Hani Belediyesinde gerçekleştirilen İmza törenine TSE Güneydoğu Bölge Koordinatörü Rıza Okumuş ve TSE Diyarbakır Belgelendirme Müdürü Mehmet Genç ile Hani Belediye Başkanı İbrahim LALE ve Belediye Meclis üyeleri katıldı.

İmza töreninden sonra açıklama yapan Başkan İbrahim Lale, vatandaşların can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu belirterek, “Türk Standartları Enstitüsü Diyarbakır Belgelendirme Müdürlüğü ile 4 yıllık bir protokol imzaladık. Asansörlerin Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince ilçemiz sınırları dahilinde bulunan binalardaki asansörlerin güvenli ve işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığını tespit etmek için periyodik kontrollerinin gerçekleştirilmesi, raporlarının onaylanması işi, imzaladığımız protokol çerçevesinde 4 yıl süreyle TSE tarafından yapılacaktır. Protokol ilçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İmzalanan protokol ile birlikte Hani Belediyesi sınırları içerisinde Asansör Yönetmeliği kapsamında piyasaya arz edilen asansörlerin ve Asansör Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesinden önce monte edilmiş olan ve halen faal durumda bulunan asansörlerin periyodik kontrolleri TSE Diyarbakır Belgelendirme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.