Hastanede gerçeği aratmayan tatbikat

Nihat İÇLİ

Hastanede gerçeği aratmayan hasta kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı. Lice Devlet hastanesinde gerçeği aratmayan kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Diyarbakır’ın Lice ilçesi Halis Toprak Devlet Hastanesinde, acil durum anında ve sonrasında yapılacaklara yönelik teorik ve uygulamalı eğitimlere dayalı bir tatbikat yapıldı.

Bu kapsamda hastane çalışanlarına eğitim programı düzenleyen planlama birimi, devlet hastanesinde gerçekleştirdiği teorik eğitimde personele, müdahalenin nasıl olacağı, hastanın nasıl kurtarılması ve taşınması gibi konularda alınacak önlemler, zamanla yarışın ne kadar önemli olduğuna ve müdahalenin nasıl yapılması gibi konularda bilgi verildi.

Gerçekleştirilen tatbikatta oluşabilecek herhangi bir acil durumda, yaralıyı sedye yardımı ile tahliye etme ve kazazedeleri veya hastayı kurtarma faaliyetleri canlandırıldı.

Tatbikata Lice Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi Başhekimi Rezzan Atlı, İdari ve mali hizmetler müdürü Süleyman Bademkıran, Müdür yardımcısı Ömer Elhatusaru, Satın alma birimi sorumlusu Muzaffer Gökçe, Kurumlar arası iletişim sorumlusu Ebru Karaman, İş sağlığı ve güvenliği sorumlusu Aygün Orhan ile Doktorlar Hasan Altın, Şengül Aslan, Engin Ayçiçek, Nursel Selçuk katıldı. Kurtarma tatbikatında hastane çalışanlarından çok sayıda personelde hazır bulundu.