HAVA DESTEKLİ OPERASYON

dyb-operasyon

Diyarbakır’ın 8 mahallesinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağı ilan edilen Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalında helikopter destekli operasyon başlatıldı

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kocaköy ilçelerine bağlı 8 mahallede PKK’lılara yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen örgüt mensuplarını etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

HELİKOPTER DESTEKLİ

Diyarbakır Valiliğince Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri arasındaki kırsal alanda bulunan 8 köyde saat 05.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle birlikte operasyonun düğmesine basıldı. Bölgede aralarında üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK mensuplarına yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Çok sayıda askerin katıldığı operasyona, Diyarbakır 7’nci Kolordu Komutanlığı pistinden kalkan helikopterler de hava desteği veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.