Haziran ayı renkli geçecek

Büyükşehir Belediyesi’nin,‘’Sazım, Sözüm, İki Gözüm…’’sloganıyla düzenleyeceği kültür-sanat etkinlikleriyle Diyarbakırlılar, Haziran’ı renkli geçirecek.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, oldukça zengin içeriğe sahip Haziran2021 kültür-sanat etkinlik takvimini belirledi.

7’den 70’şe tüm Diyarbakırlılara hitap edecek şekilde hazırlanan etkinlik takviminde söyleşi, sohbet, eğitici kukla, masal, şiir dinletileri, dengbej divanı, yarışma, konser ve sergiler yer alacak.

Eğitici kukla gösterileri ve masal akademisi etkinlikleri çocukları hem eğlendirecek hem de bilgilendirecek.

Büyük ilgili gören “Kimim Ben” ve “Nerdeyim Ben” bilgi yarışması, kentin değerleriyle ilgili soruları Diyarbakırlılara yöneltecek. Yarışma sonunda dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

Haziran ayı içerisinde düzenlenecek “Rüya Evreni”, “Hemhal” “Sarı-Sıcak” resim ve “Şifa Veren Eller” fotoğraf sergileri hem vatandaşlara açık olacak hem de çevrimiçi şekilde ziyaret edilebilecek.

Dünya Müzik Günü’nde konser

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 21 Haziran Dünya Müzik Günü’nü yeniden düzenlenen Sanat Sokağı’nda gün boyu sürecek müzik dinletileriyle kutlayacak.

Büyükşehir Belediyesi,uzun süren salgın kısıtlamalarından sonra sosyal hayat normalleşmeye başlasa da tedbirleri elden bırakmamak için etkinlikleri sosyal medyadan canlı şekilde vatandaşlara ulaştırmaya devam edecek.