HEM’DEN YIL SONU SERGİSİ

İlçemizde Halk Eğitimi Merkezi ve ADEM tarafından yılsonu sergisi yapıldı. Kısa süreli kurslara katılım sağlayan bayan kursiyerler sergide hünerlerini gösterdi.

Halk Eğitimi Merkezi binasında gerçekleştirilen sergiye; Kaymakam Ramazan Polat, eşi Sümeyye Polat, Belediye Başkan Vekili Mahmut Akdağ, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

Stantları gezen Kaymakam Ramazan Polat ve beraberindekiler sergilenen ürünlerin el emeği göz nuru olduğunu belirterek, yapılan çalışmaları çok beğendi. Özellikle kadınların oya işlemeli ürünlerini beğenen Kaymakam Polat,  el emeği göz nuru oya işlemelerinin daha geniş kitlelere ulaşımının sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.

ADEM’de de açıldı

Halk Eğitimi Merkezi’nden sonra ADEM’in de yılsonu sergisinin açılışını yapan Kaymakam Polat, burada sedef kakma, geri dönüşümden elde edilen ürünleri beğendi. Kaymakam Polat, Kadın Girişimcilik Kooperatifi kapsamında hem ADEM hem de Halk Eğitimi Merkezindeki Çermikli hanım kardeşlerimizin ürünlerinin  kooperatife dahil edilerek daha geniş kitlelere ulaşımının sağlanması yönünde çalışma başlatacaklarını dile getirdi. Kaymakam Polat yıl sonu serisinde emeği geçen herkese teşekkür etti.