Karaloğlu ailesi, yetim çocukları ziyaret etti

Vali Münir Karaloğlu eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte yetim çocukların gönüllerine dokunmaya devam ediyor. 

Karaloğlu ailesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde kurulan Öksüz, Yetim ve Gündüz Hizmetleri Daire Başkanlığının çalışmaları kapsamında Yenişehir ve Kayapınar ilçesinde yaşayan iki aileye ziyarette bulundu.

İlk olarak 5 yetim çocuklu aileyi ziyaret eden Karaloğlu ailesi, anneden ailenin sorunlarını ve taleplerini dinledi. Sonrasında çocuklara çeşitli hediyeler veren Karaloğlu, yetim ve öksüz çocukların her daim yanında olacaklarına vurgu yaptı.  

Karaloğlu ailesinin sonraki ziyareti ise Kayapınar ilçesinde yaşayan yetim çocuklara oldu. Burada da eşini daha önce kaybeden 2 çocuk annesinin sorun ve taleplerini dinleyen Karaloğlu ailesi, çocuklara çeşitli hediyeler vererek onların mutluluklarına ortak oldu.

“Şehrimizin bereketinin ve huzurunun daim olabilmesi yetimlerimize uzatacağımız elin sıcaklığında gizli” ifadelerini kullanan Karaloğlu, yetimlere ulaşmaya devam ettiklerini ve edeceklerini belirtti.

Ziyaretlerle, yoksulluk ve eğitimsizliğin ortadan kaldırılması, önleyici çalışmalarla suç işleme ve suça yönelme oranlarının düşürülmesi, aile bağlarının güçlendirilmesi, yetim çocuklara eğitim hayatları boyunca destek olunarak yardımlaşmanın ve iyiliğin çoğaltılması amaçlanıyor.