Haber Lice

KARDEŞ BELEDİYE’DEN CENAZE ARABASI

Şaban  YILMAZ

Diyarbakır’ın Silvan İlçe Belediyesine Kardeş Belediye olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden cenaze aracı gönderildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Silvan Belediyesine Kayyum atanmasının ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin encümen kararıyla kardeş belediye olarak ilan ettiği Silvan ilçe belediyesine bir adet cenaze aracı hibe edildi.

Silvan ilçesinin önemli ihtiyaçlarından biri daha giderildi. Silvan Belediyesi Başkan Vekili Adem Çelik, “Göreve geldiğimiz günden itibaren bizlerden desteklerini esirgemeyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Gebze belediyesinin desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Park ve Bahçelerde kullanılmak üzere gönderilen malzemelerin yanında en büyük ihtiyacımızın olduğu üstü açık cenaze aracı İstanbul Büyükşehir belediyesi tarafından belediyemize hibe edildi. İnsanlarımızın iyi gününde olduğu gibi üzüntülü günlerinde de yanlarında olmayı bir borç biliyoruz. Cenazelerimizin naklinde kullandığımız araç yeterli değildi. Şimdi ise ilçemize yakışır bir araca sahip olduk. Bu aracın temininde emeği geçen başta İstanbul Büyükşehir belediye başkanına ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerine ilçe halkı adına şükranlarımı sunuyorum. ilçemize hayırlı olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir