Kayapınar Bilim ve Sanat Merkezi Teşvik Ödülü aldı!

Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet yürüten Kayapınar Bilim ve Sanat Merkezi, 16.TÜBİTAK Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışma Finalinde  “Yenilenebilir Enerji ile Gezegenimi Yeniliyorum” projesiyle teşvik ödülü aldı. 

Örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel yetenek (zihinsel), görsel sanatlar veya müzik alanında özel yetenekli olduğu uzmanlar tarafından tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için okul saatleri dışında destek eğitimi vermek üzere açılan Kayapınar Bilim ve Sanat Merkezi, ilklerine devam ediyor.

BİLSEM’de Danışman Öğretmen Derya Yıldırım tarafından eğitim alan Dilan Sıla Erkek ve Mahmut Emir Uluğ adlı öğrenciler tarafından hazırlanan “Yenilenebilir Enerji ile Gezegenimi Yeniliyorum” adlı proje 16. TÜBİTAK Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışma Finali’ne katıldı.

Ülke genelinde çok sayıda okulun kıyasıya yarıştığı yarışma finalinde, Diyarbakır’ı temsil eden Kayapınar BİLSEM, Yenilenebilir Enerji ile Gezegenimi Yeniliyorum” projesi Teşvik Ödülü aldı. Ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Vali Yardımcısı Murat Yıldız ile paylaşan Öğretmen Yıldırım ve öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.