Kaymakam Evlice’den “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

Lice ilçe kaymakamı ve belediye başkan vekili Muhammed Evlice ‘’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Evlice mesajında: Sevgiyi, şefkati, fedakârlığı ve üretkenliği temsil eden kadınlarımız, sağlıklı ve huzurlu bir toplumun temel yapı taşlarıdır. Kadınlarımızın hayatımızın her alanında etkin bir şekilde yer alması, ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması bizlerin en büyük gurur kaynağıdır.

Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen mücadeleler sonucunda, 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kabul edilmiştir. Kadın haklarının uygulanmasında ulaşılan seviye, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen en önemli unsurların başında gelmektedir. Ülkemizin her alanda gelişmesinde ve kalkınmasında büyük emekleri ve gayretleri olan kadınlarımız, ülkemizdeki ekonomik ve sosyal gelişmelerin başlıca mimarlarıdır.

Analarımız, bacılarımız ve eşlerimiz olarak kadınlarımız, geleneksel ve köklü kültürümüzde müstesna bir yere sahiptir. Kadınlarımızı sadece bir günde anmamalı, onlara her zaman hak ettikleri değeri vermeliyiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en içten dileklerimle kutlar; sevginin, şefkatin ve fedakârlığın simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım” denildi.