Kaymakam Evlice’den bayramlaşma

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Muhammed Evlice Ramazan Bayramı münasebetiyle bayramlaşma programı düzenledi.

İlk olarak şehir dışına çıkan vatandaşlarla bayramlaşan Kaymakam Evlice, yolculara şeker ikram etti. Kendi can güvenlikleri için yolcuların emniyet kemeri takması konusunda uyarıda bulundu.

“Bayramınız kemerli olsun”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koordinesinde, “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla Türkiye genelinde eş zamanlı olarak uygulanmakta olan Trafik Güvenliği ve Emniyet Kemeri Denetimleri Lice ilçesinde Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Muhammed Evlice’nin katılımıyla gerçekleşti.

Diyarbakır-Lice karayolu başta olmak üzere ilçe girişinde gerçekleştirilen uygulamalarda; trafikte emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası can kaybını yüzde 45, ağır yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığına dikkat çekilerek, konu ile ilgili olarak hazırlanan broşürler sürücülere dağıtıldı. Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Evlice’nin bizzat katıldığı Trafik denetim uygulamalarında araç sürücülerine emniyet kemeri, hız ve trafik kurallarına uyma konusunda hatırlatmalar yapıldı.

Yol denetim uygulamalarına katılan Lice ilçe Kaymakamı Muhammed Evlice, sürücülere trafik kurallarına uymalarını ve sürüş esnasında dikkat etmeleri konusunda bilgilendirmelerde bulundu. Kaymakam Evlice, ayrıca bayram tatiline çıkan vatandaşlara, hayırlı bayramlar dileyerek şeker ikramında bulundu.

HASTANEDE HASTALARLA BAYRAMLAŞTI

Kaymakam Evlice Lice Devlet Hastanesini ziyaret etti. Sağlık çalışanları, hasta ve hasta yakınlarının bayramını kutladı.

Daha sonra Kaymakam Evlice ilçede görev yapan kamu personelleri ile bayramlaştı.

Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Muhammed Evlice, ayrıca bayramlaşma programı düzenleyerek kamu kurum amirleri, şehit yakınları ve gaziler, muhtarlar ve vatandaşlarla birlikte bayramlaştı.

Yapılan bayramlaşma sırasında Kaymakam Evlice tarafından çocuklara oyuncak hediye edildi.