KAYMAKAM POLAT BİBER ÜRETİCİSİNİ ZİYARET ETTİ

Kaymakam Ramazan Polat, yerli biberin piyasaya çıkmasıyla ,biber tarlalarında üreticileri ziyaret ederek  incelemede bulundu.

Kısa bir süre önce Coğrafi İşaret Tescil belgesi alan Çermik Biberi havaların ısınmasıyla tezgahlarda yerini aldı. İlçe  Kaymakamı Ramazan Polat beraberinde ilçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Güden ile birlikte , biber üreticilerinden Mehmet Yosunkaya’yı tarlasında ziyaret etti.Kaymakam Polat, sezonun hayırlı ve bereketli olması temennisinde bulundu.

Kaymakam Polat; “Çermik’e  özgü biberimiz piyasada yerini almaya başladı. Artık biberimiz kısa süre önce aldığımız Coğrafi Tescil Belgesi ile ülkenin tümünde tanınır hale geldi. Bizler, her zaman üreticinin, çiftçinin yanında olmaya devam edeceğiz. Ne kadar çok üretirsek o kadar çok ekonomiye katkı sağlarız. Aynı zamanda istihdam alanı oluşturarak işsizliğin azalmasına da yardımcı oluruz. Bugün de burada hem üreticilerimize bereketli bir yıl diledik hem de sıkıntı ve taleplerini dinleyerek, ürünleri yerinde inceleme fırsatı bulduk. Atılacak yeni adımlarla birlikte ürünlerimizi kooperatifleşerek tüm ülkeye gönderme şansı elde edebiliriz. Bu yönde kooperatifimizle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.