Haber Lice

Kaymakamdan okul ziyareti

Özgür AĞAR

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlamasından önce 1. sınıf ve okul öncesi çocukların yüz yüze eğitime başladığı ilk haftada kırsal mahalle okullarında denetimler yapıldı.

Lice ilçesine bağlı kırsal mahallelerde kaymakam ve belediye başkan vekili Muhammed Evlice okulları ziyaret ederek hem sorunları dinledi, hem de öğrenci ve idarecilerle sohbet etme fırsatı buldu.

Lice ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, kırsal mahalle okullarında eğitim alan 1.2.3 ve 4. sınıf öğrencileri ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek istek ve şikâyetlerini dinledi.

Kitap okumanın sadece okul hayatında değil hayat boyu en büyük kazanımları olacağını belirterek, öğrencilere bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulunduktan sonra öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

Hafta sonu verilen destek eğitimini ve okuldaki  COVİD-19 önemlerini yerinde inceleyip okul müdüründen bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Evlice, öğrencilerin sağlığı açısından okul temizliğinin önem arz ettiğini belirtti. Kaymakam Muhammed Evlice tedbirlere aynı hassasiyetle devam edilmesi talimatını verdi.