Kırsal mahallelerde yollar yenileniyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerde yol yapım çalışmalarına devam ediyor. 

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsaldaki mahallelerde ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için başlattığı çalışmalarda, kentin 17 ilçesindeki grup mahalle yolları ve bağlantılarında alt temel, stabilize, dolgu, menfez çalışması yürütüyor.

Vatandaşların seyahat güvenliklerini üst seviyeye taşımak için grup mahalle yollarının genişliğini de artıran ekipler, 7/24 en iyi hizmeti sunmak için yoğun çaba sarf ediyor.

Çınar ilçesi Gerece mahallesinde 8 kilometrelik yolda temel malzeme serimi yapan ekipler, şu ana kadar 22 bin 400 metreküp temel ve alt temel malzemesi serimi gerçekleştirdi.

5,3 uzunluğundaki Hazro ilçesi Ormankaya-Oyuklu mahalle yolunda ise asfalt öncesi temel malzeme serme ve sıklaştırma işleri tamamlandı.

Lice ilçesi Sağlam mahalle yolunda altyapı çalışması yürüten ekipler 2,3 kilometrelik yolda menfez ve yol genişletme çalışması yürütüyor.

Sur ilçesi Sarılar mahallesinde, Dicle nehri üzerinde 108 metre uzunluğundaki köprü yapım çalışmaları devam ediyor.

Sarılar mahallesini Bismil, Silvan, Çınar ilçelerini birbirine bağlayan aks konumunda olan ve özellikle kamyon, tır gibi büyük araçların geçişi için önemli bir güzergâh olacak olan köprünün ayakları yapılıyor.

Büyükşehir Belediyesi, kırsal ilçelerde ve mahallelerde vatandaşların güvenli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak amacıyla sezon bitimine kadar çalışmalarını aralıksız sürdürecek.