KÜÇÜKALİ’DEN “30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI”

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Milletimizin ortaya koyduğu eşsiz bir eser olduğunun ifade edildiği mesajda şöyle denildi;

“Tarihimizin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 100. yıl dönümünü gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarının gerçekleştirdiği bir mucizenin eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü koruma, kollama, azim ve kararlılığımız ilk günkü heyecanıyla devam etmektedir.

100. yıl dönümünü ilk günkü duygularla kutladığımız 30 Ağustos Zaferi ile Başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğindeki yüce Türk Ulusu, emperyalist güçlerin işgalci ordularını, anavatan topraklarından atarak bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından, Anadolu’da sağlanan milli birlik ve beraberliğin sonucu olarak kazanılmış, bağımsızlığına kasteden işgal kuvvetleri karşısında Milletimizin ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir.

Kurtuluş savaşıyla, istilacı düşman ordusuna üst üste darbeler vurulmuştur ancak yurdumuz içerisinde ilerleyen düşmanın vatanın bağrından atılabilmesi için sıra kesin sonuçlu bir harekâta gelmiştir. “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolası ile başlayan muharebede elde edilen Büyük Zafer, Milletimizin bağrına dayanan hançerin sökülmesi, özgürlüğümüzü yok etmek isteyenlerin dize getirilmesi destanıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı kahramanlarını, aziz vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi, günümüzde terör eylemlerinde ve sınır ötesi operasyonlarda şehit olan güvenlik güçlerimizi ve vatandaşlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum.

Zafer Bayramı Kutlu Olsun.”