Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN  GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

SU ZAMMINA TEPKİ

SU ZAMMINA TEPKİ

SU TAHLİYESİ UYARISI!

SU TAHLİYESİ UYARISI!

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNE HEDİYE
    • 16 Ağustos 2017 - 16:27:20

Lice Belediye Başkan Vekilliğine İçişleri Bakanlığınca görevlendirilen Sinan Başak, ilçe müftüsü ile birlikte ziyaret ettiği Kur’an kursu öğrencilerine oyuncak verdi.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Başak, belediye ekipleriyle, Kur’an kurslarına giden öğrencileri camide ziyaret etti.

Lice genelindeki yaz Kur’an kurslarında 59 camide bine yakın öğrenciye ders verildiğini ve rehalibilte edildiklerini anlatan Başak, “Lice terörden çok çekmiş bir ilçemiz. Belediyeye görevlendirme yapılana kadar da çocuklarla ilgili sosyal imkanları olmayan bir ilçemizdi. Çocukların terör yüzünden çektikleri acıyı azaltmak için rehabilite faaliyetlerinde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Belediye olarak bir süre önce Lice’de ilk defa 2 bin çocuğun katıldığı Lice 1’nci Çocuk şenliği düzenlediklerini belirten Başak, “Çocuklarımızla ilgili gençlik ve çocuk merkezleri projemizi de inşallah hayata geçireceğiz. Lice’nin sınırlarının dışına çıkmamış vatandaşlarımız var. Onları Çanakkale, Mardin, Şanlıurfa ve Karadeniz kültür gezilerine göndereceğiz. Bu vesileyle çeşitli ortamlar görme fırsatı yakalayacaklar” dedi.

Lice Belediye Başkan Vekili Sinan Başak ile birlikte camilere ziyarette bulunan Lice Müftüsü Ali Mustafa Yıldırım da önceki yıla oranla yaz Kur’an kurslarına gelen öğrenci sayısında artış olduğunu bildirdi.

Çocuklara vatan ve devletin önemini de anlattıklarını dile getiren Yıldırım, “Etrafımızda devletleri yıkılmış insanların muhacir olduğunu sohbetlerimizde çocuklarımıza anlatıyoruz. O hale düşmemek için ne yapmamız gerektiğini onlara aktarmaya çalışıyoruz. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin geçmişten beri var olduğunu, bu milletin huzur içinde yaşayabileceğini dile getiriyoruz” dedi.

Lice Belediye Başkan Vekili Sinan Başak, daha sonra Kur’an kursundaki çocuklara çeşitli oyuncaklar hediye etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz