KURTULMUŞ VE BEYOĞLU, KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Diyarbakır’ın islam orduları tarafından fethedilmesinin 1383.yılı nedeniyle Diyarbakır’da çeşitli programlara katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un eşi Sevgi Kurtulmuş, kentin dünya mirası statüsündeki tarihi yerlerini ziyaret ederek Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Kurtulmuş’un programlarına katılan AK Parti 25.Dönem Milletvekili Adayı Dürdane Beyoğlu, uzun yıllar unutturulan Diyarbakır’ın fethinin AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde canlandırıldığını ifade ederek,”Diyarbakır’ın peygamberler ve sahabeler diyarı olduğu gerçeği artık herkes tarafından kabul ediliyor. Sevgi hanımın programları çok verimli geçti.” ifadelerini kullandı.

Anadolu’nun kapılarını islama açan Diyarbakır’ın fethinin  1383.yılı nedeniyle Diyarbakır’da çeşitli programlara katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un eşi Sevgi Kurtulmuş, kentin tarihi ve turistik bölgelerine yönelik ziyaretler gerçekleştirerek Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Eğil Peygamber Türbeleri,Ulu Cami,Hevsel Bahçeleri ve Gazi Köşkü gibi tarihi öneme sahip bölgelerde incelemelerde bulunarak dünya mirası statüsündeki eserlerle ilgili bilgi alan Sevgi Kurtulmuş, ziyaret ettiği Kur’an Kursu’nda ise öğrenci ve eğitmenlerle bir araya gelip bir süre öğrencilerin Kur’an ziyafetini dinledi.

“DİYARBAKIR ARTIK GÜZELLİKLERLE TANITILIYOR”

Sevgi Kurtulmuş’un programlarına katılan   AK Parti 25.Dönem Milletvekili Adayı Dürdane Beyoğlu,Diyarbakır’da fetih coşkusu yaşadığına dikkat çekerek kentin artık güzelliklerle tanıtıldığını ifade etti. Beyoğlu,”Anadolu’nun kapılarını Müslümanlara açan ve islamın bu coğrafyada yayılmasına vesile olan kadim kentin evladı olmakla çok şanslıyız. Osmanlı döneminde her yıl yapılan fetih kutlamaları son yıllarda yeniden ihtişamlı hale getirildi. Bunu sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarıdır. Milli ve manevi duyguların pekişmesini sağlayan fetih etkinlikleri kentimize çok şey kazandırıyor. Sevgi Kurtulmuş hanımefendinin programları oldukça verimli geçti. Diyarbakır’ımızın tarihine ve kültürel mirasına hayran kaldı.” dedi.