Lice Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde yağan yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları unutulmadı. Lice Belediyesi belli noktalara mama bıraktı.

Belediye ekipleri ilçede belli noktalara sokak hayvanlarının beslenmeleri için mama bırakıyor.

Lice Belediyesine bağlı ekipler, yıl boyu aralıksız süren sokak hayvanlarına yönelik besleme faaliyetlerini havaların soğuması ve kar yağışlarının başlamasıyla birlikte daha geniş bir alanda sürdürmeye başladı.

Özellikle soğuk havaların etkisini gösterdiği kış günlerinde sokaktaki kedi ve köpekler için ilçenin çeşitli noktalarında bulunan besleme noktalarına mama bırakan ekipler soğuk hava ve kar yağışından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar içinde parklardaki çeşitli noktalara buğday bırakıyor.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmanın mümkün olduğunu belirterek, “Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm vatandaşlarımızın da hassasiyet göstermelerini istiyoruz. Ekiplerimiz sürdürülen çalışmalar sırasında sokak hayvanlarına mama bırakarak bu zor günlerde can dostlarımızı besleyerek hayata tutunmalarına vesile oluyorlar. Belirli noktalara mama bıraktık. Siz de bir kap yemek bir kap su bırakarak, sokak hayvanlarına destek olabilirsiniz” diye konuştu.