Lice Belediyesi’nin karla mücadele çalışması sürüyor

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kaldırım ve caddelerde buzlanma ve kaymayı önleyebilmek için tuzlama ve kar temizleme çalışmaları devam ediyor.

Lice Belediyesi, kar yağışının ardından ilçede olumsuz bir durum yaşanmaması adına tuzlama ve kar küreme çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Sabahın ilk ışıklarıyla Belediye ekipleri ilçenin her yerinde buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştirdi.  

Kış hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Lice Belediyesi, Diyarbakır’da etkili olan kar yağışının ardından çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İlçede yayaların ve sürücülerin yollarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve günlük yaşamın aksamaması adına karla mücadele ekipleri yoğun mesai ile görev yapıyor.

ANA ARTERLER VE SOKAKLAR TEMİZLENİYOR

Ana arterleri temizleyen ekipler, çalışmalarını ara sokaklar ve mahallelerde sürdürüyor. Kar küreme çalışmalarıyla yollar temizlenirken diğer yandan da buzlanmanın önlenmesi için ilçe genelinde tuzlama çalışmaları yapılıyor. Ulaşımda yaşanabilecek sorunlarına karşı cadde ve sokaklarda önlemler alan Lice Belediyesi ekipleri, yayalar için de meydanlarda ve kaldırımlarda biriken karları temizleyip, tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, karla mücadelede canla başla çalışan bütün personellere teşekkür ederek, mücadelenin devam edeceğini söyledi.