Lice Kaymakamı Evlice Kapı kapı dolaşıyor

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice hane hane, köy köy dolaşıp vatandaşları dinledi.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice hane ziyaretlerinde bulundu. Yaptığı ziyaretlerde aile fertleriyle yakından ilgilenen Kaymakam Evlice “Yunus Emre’nin dediği gibi bizlerde gönüller yapmaya gönüllere dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

Diyarbakır’ın Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, göreve başladığı günden bu güne ilçede hane ziyaretleri kapsamında kapı kapı dolaşarak vatandaşların sorunlarını dinliyor.

“Gönüllere dokunmaya çalışıyoruz”

Lice İlçe merkezi başta olmak üzere kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşların evlerine misafir olan Evlice, ailelerin sosyal, ekonomik ve eğitim durumlarına kadar tüm sorun ve taleplerine çözüm buluyor. Yapmış olduğu ziyaretlerde imkanların elverdiği ölçüde, sosyal devlet anlayışı çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını yerinde tespit edip en kısa sürede çözüm üretmek ve vatandaşlar ile gönül bağı kurmak amacıyla ziyaretler gerçekleştirdiğini belirten Lice Kaymakamı ve Belediye Başkanı Vekili Muhammed Evlice, “Sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışımız gereği vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımızın sorun ve talepleri konusunda ne kadar hassas olsak da, henüz çözüme ulaşmamış sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle sokak sokak, ev ev, dükkan dükkan gezerek vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz. Bunu yaparken de vatandaşlarımızla aramızda bir gönül bağı kurmuş oluyoruz. Vatandaşlarımızla bire bir görüşmek onlar kadar bizleri de memnun etmektedir. Bizlere evinin kapısını açan, iş yerlerinde ağırlayan tüm vatandaşlarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bu çerçevede bizler de gönüler yapmaya gönüllere dokunmaya çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Evlice gerçekleştirilen ziyaretler esnasında çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı.

İlk kez bir belediye başkanına sorun ve taleplerini doğrudan iletmekten memnun kaldıklarını dile getiren vatandaşlar ise yapılan ziyaret ve desteklerden dolayı Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice’ye teşekkür etti.