Lice kaymakamlığına Evlice atandı

Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal’ın yerine, Sivas Akıncılar kaymakamı Muhammed Evlice atandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan atamalara göre kaymakamlık ve farklı pozisyonlarda görev değişikliğine ilişkin karar yayımlandı.

Yayımlanan kararnameye göre Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal Erzurum Oltu kaymakamlığına atanırken, Bakkal’ın yerine Sivas Akıncılar Kaymakamı Muhammed Evlice atandı.

Kararnamede ayrıca Diyarbakır’daki 6 kaymakam ve 2 vali yardımcısının görev yerleri değişti

Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmî Gazetede yayımlanan atamalara göre Ergani, Hazro, Bismil, Hani, Lice ve Silvan Kaymakamları ile Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Yıldız ile Onur Yeniay’ın görev yerleri değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla bugün 31574 sayılı Resmî Gazetede vali yardımcılığı, kaymakamlık ve farklı pozisyonlarda görev değişikliğine ilişkin karar yayımlandı.

Yayımlanan kararnameye göre Diyarbakır Ergani Kaymakamı Abdulselam Öztürk Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atanırken yerine Ağrı Tutak Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Trabzon Beşikdüzü Kaymakamlığına görevlendirilen Hazro Kaymakamı Ferhat Vardar’ın yerine Kütahya Dumlupınar Kaymakamı Salih Sak görevlendirildi.

Aynı şekilde Bismil Kaymakamı Hamza Türkmen Kars Kağızman Kaymakamlığına atanırken yerine Kars Digor Kaymakamı Enver Hakan Zengince, Denizli Çivril Kaymakamlığına görevlendirilen Hani Kaymakamı Turan Soğukoluk’un yerine Konya Tuzlukçu Kaymakamı Abdullah Yüksel, Erzurum Oltu Kaymakamlığına görevlendirilen Lice Kaymakamı Cevdet Bakkal’ın yerine Sivas Akıncılar Kaymakamı Muhammed Evlice atandı.

Hatay Hassa Kaymakamı olarak görev yapmakta iken 14 Ekim 2020 tarihli Bakanlık Onayı ile Dicle ilçe Kaymakamlığına geçici olarak görevlendirilen Kadir Yurdagül yayımlanan kararnameyle Dicle İlçe Kaymakamlığına, Hakkari Çukurca Kaymakamı olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 11 Ocak 2021 tarih ve 346 sayılı yazı gereğince Silvan Kaymakamlığına görevlendirilen Murat Öztürk”ün de ataması Silvan Kaymakamlığına yapıldı

Yayımlanan kararname de Diyarbakır Vali Yardımcılarından Ahmet Yıldız Bayburt Vali Yardımcılığına, Onur Yeniay Diyarbakır Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanırken Trabzon Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız’da Diyarbakır Vali Yardımcılığına görevlendirildi.

MUHAMMED EVLİCE KİMDİR?

1990 yılında Afyonkarahisar ilinde doğdu. İlköğretim ve lise Eğitimini Afyonkarahisar’ da Üniversite Eğitimini Ankara’ da Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

2015 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Afyonkarahisar Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Afyonkarahisar’ da Valilik stajını, İstanbul’ da teftiş stajını ve Eskişehir-Sivrihisar, Yozgat-Yerköy ilçelerinde refiklik stajını yaptı. Eskişehir-Mihalgazi, Bitlis-Adilcevaz, Kütahya-Altıntaş, Trabzon-Araklı, Isparta-Şarkıkarağaç, Denizli-Bozkurt ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

2017 yılında İngiltere’nin Liverpool şehrinde 8 ay süreyle yabancı dil eğitimi aldı. 104. Dönem Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamladıktan sonra  Karabük İli Yenice İlçesinde Kaymakamlık görevi yapmıştır.

14.07.2020 tarihli ve 331185 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 13.07.2020 tarihli ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Akıncılar Kaymakamlığı görevine başlamıştır.

En son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 31574 sayılı Resmî Gazetede vali yardımcılığı, kaymakamlık ve farklı pozisyonlarda görev değişikliğine ilişkin yayımlanan kararnamede Lice ilçe kaymakamlığına atanmıştır. Biz de yeni kaymakama görevlerinde başarılar dileyerek hayırlı olsun temennilerinde bulunuyoruz.