Haber Lice

LİCE KAYYUM İLE HİZMET GÖRMEYE BAŞLADI

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Lice Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Sinan Başak, yıllardır eksikliği hissedilen hizmetleri halka sunmaya başladı.

Göreve geldiği günden itibaren ilçenin sorun ve sıkıntılarını masaya yatıran Kaymakam Sinan Başak, aciliyetine göre eksiklikleri tamamlamaya başladı. İlçede alt yapı ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren Kaymakam Başak, sosyal aktivitelerle de çocuk ve gençlerin gönlüne taht kurdu. Çocuk ve gençlerin terör örgütlerinin kucaklarına terk edilmemesi için çalışmalarını hızlandıran Kaymakam Başak, çocukların güzel vakit geçirecekleri parklar, gençlerin de verimli hale getirilmesi için değişik sosyal etkinliklere zemin hazırlayan alanlar oluşturuyor.

Her mahalleye bir park

Kaymakam Sinan Başak’ın talimatları ile ilçede hizmetler aralıksız devam ederken, çocukların da rahat bir ortamda zaman geçirmelerine olanak sağlayan parklar yapılıyor. Her mahalleye bir park sloganı ile çalışmalarını sürdüren Lice Belediyesi ekipleri belirlenen 6 mahalle için parklar yapmaya başladı. Yeşilburç, Mulla, Yenişehir, Körtük, Karahasan ve Yenişehir mahallesi mobese olmak üzere 6 noktada park çalışmaları sürüyor. Çalışmaları devam eden parkların tamamlanması ile her mahalle çocuklarının kendi evlerine yakın bölgelerde vakit geçirme imkanı bulacağı belirtildi.

Mezarlıklar modern hale getiriliyor

Belediye ekipleri tarafından ilçede bulunan mezarlıkların daha temiz ve daha modern hale getirilmesi için de çalışmalar başlatıldı. İlçe merkezinde bulunan Samparus ve YİBO mezarlıklarında belediye ekipleri tarafından düzenlene çalışmaları yapılıyor. Mezarlıkların kötü görünümlerinden kurtulması için yapılan proje ile mezarlık içleri ve çevresinde düzenleme başlatıldı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte mezarlıkların daha düzenli ve güzel hale getirileceği belirtildi.

Köyler ilk defa hizmet görüyor

Kaymakam Sinan Başak göreve geldiği günden itibaren ilçe merkezi ve bağlı mahalle ile köylerde bütün eksiklikleri tespit ederek bu bağlamda çalışmalarını hızlandırdı. Kış öncesinde ilçe merkezi ve bağlı mahallelerde asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, köylerde de yollar düzeltilerek stabilize çalışmaları yapılıyor. Alt yapı eksikliği olan bölgelerde kanalizasyon çalışmaları da sürüyor. Mahalle ve köylere çöp konteynırları yerleştirilirken, muhtar ve vatandaşlar tarafından belediyeye iletilen diğer eksiklikler de bir bir gideriliyor.

Lice ilçesinde daha önce görmedikleri hizmetlerle tanıştıklarını belirten vatandaşlar, Kaymakam Sinan Başak’a çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir