Haber Lice

LİCE ŞEHİDİ UĞURLANDI

DİYARBAKIR’IN LİCE İLÇESİ KUZEYİNDE İCRA EDİLEN OPERASYON ESNASINDA, BİR GRUP TERÖRİSTLE ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ İSMAİL CESUR’UN NAAŞI, DÜZENLENEN TÖRENİN ARDINDAN MEMLEKETİ KONYA’NIN SEYDİŞEHİR İLÇESİNE UĞURLANDI. (İHA/DİYARBAKIR-İHA)

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, bir grup teröristle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur’un naaşı, düzenlenen törenin ardından memleketi Konya’nın Seydişehir ilçesine uğurlandı.

Teröristle mücadele harekatı kapsamında, Diyarbakır’ın Lice ilçesi kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, bir grup teröristle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur’un naaşı, düzenlenen törenin ardından memleketi Konya’nın Seydişehir ilçesine uğurlandı.

Edinilen bilgiye göre 25 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 17.38 sıralarında Lice ilçesi Akçabudak köyü Hevsel mezrası mülki sınırları içerisinde bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist ile sağlanan temas sonucunda Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur şehit oldu. Şehit için Diyarbakır 8. Ana Jet Üssünde tören düzenlendi. Törenin ardından şehidin naaşı memleketi Konya’nın Seydişehir ilçesine uğurlandı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Bu menfur terör saldırısında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İsmail Cesur’a Allah’tan rahmet, değerli ailesine, silah arkadaşlarına ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.  -İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir