LİCE ZABITASINDAN MARKET DENETİMİ

Zabıta ekipleri market denetimleri devam ediyor.

Lice Belediyesi zabıta ekipleri, sıvı yağ satışlarında fahiş fiyat artışlarının tespiti amacıyla ilçe merkezindeki marketlerde fiyat ve stok denetimi gerçekleştirdi.

Yağ fiyatlarına zam yapılacağı yönündeki spekülasyonlar üzerine ürünleri raflardan kaldırıp depolarda saklayan marketlere yönelik denetimler sıklaştırıldı. Lice Belediyesi zabıta ekipleri, aralarında zincir marketlerin de bulunduğu bir çok iş yerinde sıvı yağ ve son kullanımı geçmiş ürün denetiminde bulundu. Ekipler, denetimde uygunsuz fahiş fiyatla sıvı yağ satan veya depolayan iş yerleri hakkında yasal süreç başlattı.

Vatandaşların cebine göz diken fırsatçılık ve stokçuluk ile ilgili gece gündüz denetimlerin devam edeceği vurgulandı.

Son günlerdeki spekülasyonlar üzerine vatandaşların marketlere akın etmesini fırsat bilerek fiyatlara zam yapmak amacıyla yağ ve yağ ürünlerini raflardan kaldırıp depolarda stoklayanlara Lice Belediyesi’nin denetimlerine yakalandı.

Lice Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice’nin talimatıyla ilçe genelinde anlık baskınlar başlatan zabıta ekipleri, fırsatçılara göz açtırmıyor.

İş yerlerini tek tek inceleyip didik didik arama yapan ekipler, yüksek fiyatlı ürünleri tespit ederek gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

“Bizim Görevimiz Vatandaşlarımızın Hukukunu Korumaktır “

Vatandaşları ekonomik olarak mağdur edip piyasada da huzursuzluğa neden olan stokçular ve fırsatçılar için yasal işlem başlatıldı.

Vatandaşların hakkını ve hukukunu gözetmek üzere böyle bir çalışma başlattıklarını belirten Kaymakam Evlice,”Bu konudaki duruşumuz nettir ve vatandaşlarımızı korumaktan yanadır. Stokçuluk ve fırsatçılık hem suçtur, hem de gayri ahlakidir. Denetimlerimiz gece gündüz demeden devam edecektir” dedi.