Lice’de 23 Nisan coşkuyla kutlandı

Diyarbakır’ın Lice İlçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu.

Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Spor salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Diyarbakır’ın Lice ilçesinde düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

Lice Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen etkinlik, Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşının okunduğu etkinliğe Lice İlçe Kaymakamı Muhammed Evlice, İlçe Milli Eğitim Müdürü Naif Keleş, çok sayıda kamu kurum yöneticisi, öğretmen ile öğrenci katıldı. Kutlama programı Lice Kapalı Spor Salonunda düzenlenen birçok etkinliklerle devam etti. Kapalı spor salonunda düzenlenen etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, kutlamalar çeşitli oyun ve halaylarla devam etti.

Kutlama programında birçok öğrenci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konulu şiirler okudu. Düzenlenen etkinliklerde dans gösterisi yapıldı, tiyatro oyunu sahnelendi. Sahnede yeteneklerini sergileyen öğrenciler, çok sayıdaki katılımcılarla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı.

Kaymakam Evlice’nin de halay çektiği kutlamaların ardından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.