Lice’de 29 Ekim Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılı tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır’ın Lice ilçesinde de birbirinden renkli etkinliklerle kutlandı.

Lice ilçe kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Kaymakam Evlice “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz”dedi.

LİCE CUMHURİYET BAYRAMINI COŞKUYLA KARŞILADI

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili  Muhammed Evlice tarafından tahsis edilen araçlarla, Cumhuriyet Bayramı şarkıları eşliğinde konvoy düzenlendi. Düzenlenen etkinlikte Bayraklarla bize eşlik eden çocuklarımızın mutluluğuna ortak olduk.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Hükümet Konağı konferans salonunda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene; Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili  Muhammed Evlice Başkanlığında, Kurum Amirleri, öğrenciler ve Liceli vatandaşlar katıldı.

Tören; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili  Muhammed Evlice Cumhuriyet Bayramını kutlaması ve günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından program devam etti. Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dikkat çeken şiirler okundu. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan etkinliklerde dereceye giren öğrencilere Kaymakam Evlice ve protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Kaymakam Evlice tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriklerinin kabulü ve çekilen hatıra fotoğrafları ile birlikte program sona erdi