Lice’de Bilim Fuarı Düzenlendi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlendi. Lice Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu bilimsel çalışmaların sergilendiği TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Evlice’nin katılımlarıyla Lice Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Kaymakam Evlice, TÜBİTAK Bilim Fuarı’na katıldı. Lice İlçe Kaymakamı Muhammed Evlice,Lice Anadolu Lisesi’nde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarına katılarak öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri inceledi.

Lice Anadolu Lisesinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı.Açılış Etkinliğine Lice ilçe Kaymakam ve Belediye Başkanı Muhammed Evlice’nin yanısıra kurum amirleri ve okul müdürleri katıldı. Fuarı gezerek öğrencilerin hazırladıkları projelerini inceleyen Kaymakam Evlice,danışman öğretmenlerden ve öğrencilerden projeler hakkında  bilgi aldı.

Kaymakam Evlice, bilime, sanata verilen değerin öğrencileri sosyal, akademik ve psikolojik yönden başarılı kıldığını söyledi. Evlice, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yapmış olduğu birbirinden değerli projeler bizlere gelecek için umut verdi. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.