Haber Lice

LİCE’DE DEĞİŞİM BAŞLIYOR

img_1426_800x497

Nihat İÇLİ

Lice ilçesinde İçişleri Bakanlığınca KHK ile Belediye Başkanlığına kayyum olarak atanan Kaymakam ve Belediye Başkanı Sinan Başak, Licelilerin hasretle beklediği çevre düzenlemeleri ve alt yapı çalışmalarına başlanması için start verdi.

img_1455_800x484

Çalışma kapsamında ilçe genelinde bulunan ve bugüne kadar hiçbir düzenleme yapılmadığı için faydalanılamadığı gibi görüntü kirliliğine neden olan belediyeye ait arsaların yeşil alan, oyun parkı ve spor alanlarına dönüştürülmesi çalışmalarına başlandı. Aynı çalışma kapsamında ilçe merkezinde bulunan okulların bahçelerine halı saha, basketbol ve voleybol sahaları yapılması için de tespitler yapılarak gerekli teknik çalışmalara başlandı.

img_1816_800x533

Lice İlçe kaymakamı ve Belediye Başkanı Sinan Başak konu ile ilgili olarak “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hemşerilerimiz ile yaptığımız görüşmelerde özlemle bekledikleri hizmetleri not aldık. Yaptığımız değerlendirmelerde üzülerek gördüm ki sevgili Liceli hemşerilerim birçok kez dile getirdikleri halde en temel belediye hizmetlerini dahi alamamışlardı. Genel olarak bakıldığında yapılacak çok işimiz var, tüm ekiplerimiz tespit ettiğimiz eksiklerin giderilmesi konusunda var gücüyle çalışmaya başladı. Bugün başlattığımız bu çalışma özellikle Liceli kadın, genç ve çocukların talep ettiği çevre düzenlemesi, sosyal alan çalışmaları ve spor tesisi çalışmalarıdır. Ekiplerimiz ile yaptığımız incelemelerde ilk etapta 6 adet Park ve Yeşil alan, 7 Okulumuza Modern Halı Saha ve Voleybol-Basketbol Sahası, 1 Kültür Merkezi ve 1 Ücretsiz Otopark yapılmasına karar verdik. Bu çalışmalarla ilçe halkının güvenli, modern ve sağlıklı ortamlarda huzur içinde vakit geçirmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Hizmetlerimize ara vermeden ve hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

img_2020_800x533

img_1947_800x533

img_1621_452x600

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir