Lice’de okullar dezenfekte edildi

Nihat İÇLİ

Lice Belediyesi ekipleri 6 Eylül’de başlayacak olan 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı öncesinde okulların daha sağlıklı ve güvenli olması için dezenfeksiyon çalışmalarını tamamlayarak okulların yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Eğitim öğretim yılı öncesinde ilçe genelinde okullarda temizlik ve dezenfekte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Uzun bir aranın ardından yeni eğitim öğretim yılına merhaba diyecek olan Liceli çocuklar için sınıflar dezenfekte edilerek eğitime hazır hale getirildi.

Lice Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçe merkezindeki ve kırsal mahallelerdeki okullarda  gerçekleştirilen çalışmalarda; okul bahçeleri, sınıflar, koridorlar, öğretmen odaları, tuvaletler, kütüphane ve kantin gibi ortak kullanım alanları dezenfekte edilerek yeni eğitim öğretim yılının açılışına hazır hale getirildi.

Lice ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Muhammed Evlice, “Lice Belediyesi olarak 6 Eylül’de yüz yüze başlayacak olan 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı öncesinde geleceğimiz olan çocuklarımızın daha temiz ve güvenli okullarımızda eğitim ve öğretim görmeleri için Lice ilçe merkezimizdeki ve kırsaldaki okullarımızda dezenfeksiyon çalışmalarını tamamlayarak okullarımızı eğitim öğretim yılına hazır hale getirdik.Çocuklarımız okullarımızda aldıkları eğitimle aydınlık yarınlarımızın mimarları olacaklar. Onların sağlıklı ve steril ortamlarda eğitim alması bizim de sorumluluğumuzdur. Bu nedenle korona virüs pandemisi çalışmalarımız okullarımız başta olmak üzere ilçemizin her alanında devam edecek” dedi.