Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN  GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

SU ZAMMINA TEPKİ

SU ZAMMINA TEPKİ

SU TAHLİYESİ UYARISI!

SU TAHLİYESİ UYARISI!

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

LİCE’DE OPERASYON SÜRÜYOR
    • 7 Mart 2017 - 13:46:08

operasyon-2

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında 8 bin 150 güvenlik görevlisinin katıldığı operasyona 17 helikopter hava desteği veriyor. Operasyonda, gasp edilmiş 4 araç bulundu

Diyarbakır’ın Lice ilçesi kuzeyinde yer alan 18 köyde başlatılan geniş kapsamlı operasyon sürüyor. 8 bin 150 güvenlik görevlisinin katıldığı, 17 helikopterin havadan destek verdiği operasyonda, gasp edilmiş ve bombalı araç yapımında kullanılacağı değerlendirilen 4 araç bulundu. Kentte her hafta Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan güvenlik toplantısı da Lice’de yapıldı.

diyarbakir-daki-operasyon-suruyor-9339491_o

Lice ilçesinin kuzeyi ile Bingöl’ün Genç ilçesi arasında bulunan ve PKK tarafından “Ape Musa” yani “Musa Amca” kampı olarak adlandırılan bölgedeki 18 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından başlatılan geniş kapsamlı operasyon devam ediyor.

operasyon-1

İçişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen operasyona, 7 bin jandarma, 600 özel harekat polisi ve 558 güvenlik korucusu katılırken, 17 helikopter de operasyona havadan destek veriyor.

operasyon-3

33 kobra, 35 kirpi, 16 ejder ve 13 Land Rover aracın da katıldığı operasyon çerçevesinde geniş bir alana yayılan güvenlik güçleri, arazi arama tarama çalışmalarını sürdürüyor. En az 10 gün sürmesi beklenen operasyonda, bugün gasp edilmiş ve bombalı araç yapımında kullanılacağı değerlendirilen 4 araç ele geçirildi.

operasyon-4

Öte yandan, kentte her hafta Vali Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan güvenlik koordinasyon toplantısı da Lice’de yapıldı. Toplantıya, Vali Aksoy’un yanı sıra, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Musa Çitil, 8’inci Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Kadircan Kottaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve Emniyet Müdürü Tacettin Aslan katıldı. (İHA)

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz