Haber Lice

Lice’de sevimli dostlar unutulmadı

Nihat İÇLİ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının olduğu bu günlerde sevimli dostlar unutulmadı. Belediyenin Gönüllü Personelleri tarafından sokak dostlarına yem ve mama dağıtımı gerçekleştirildi.

Tam kapanma sürecinde sevimli dostlar  unutulmadı. Diyarbakır’ın Lice ilçe Belediyesi, tam kapanma sürecinde boşalan cadde, sokak ve meydanları yuva bilen sevimli dostları unutmadı.

Lice Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından alınan 17 günlük tam kapanma kararı sonrası, vatandaşın mağdur olmaması için tüm birimleriyle kentte yürüttüğü çalışmalarına ara vermeden devam eden ekipler, sokak hayvanlarını da unutmadı.

Lice Belediyesinde görevli gönüllü personeller, ilçe merkezinde bulunan sokak hayvanlarına beslenme odaklarına mama ve yem bıraktı. Sokak hayvanlarını elleriyle besleyen personeller, 17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanma nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında çalışmalarını sürdürecek. Belediye ekipleri, tam kapanma sürecinde sokak hayvanlarının beslenmelerini sağlamak için daha önce belirlenen yerlere mama bırakmaya devam edecek.