Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

Diyarbakır’da 3 bina yıkıldı

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN  GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

ALTUN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

SU ZAMMINA TEPKİ

SU ZAMMINA TEPKİ

SU TAHLİYESİ UYARISI!

SU TAHLİYESİ UYARISI!

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

KADINLARA ÖRNEK OLACAK DAVRANIŞ

Liceli pizzacı 22 yıllık hayalini gerçekleştirdi
    • 4 Ocak 2019 - 17:49:34

İtalya’da eğitim alarak, memleketine restoran açmayı hayal eden Diyarbakırlı Şaban Meyda, 22 yıl peşinde koştuğu hayalini gerçekleştirdi. Meyda, İtalya’da aldığı eğitimin ardından memleketinde restoran açtı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde doğan Şaban Meyda (40), 14 yaşında İzmir’e çalışmaya gitti. Küçük yaşta pizzacı olmak isteyen Meyda, İtalya’da eğitim alarak, memleketinde restoran açmayı hayal etti. Hayallerinin peşinden koşan Meyda, 22 yıl sonra bunu hayata geçirdi. İtalya’da eğitim alan Meyda, memleketinde restoran açtı. İşe 14 yaşında başladığını belirten Meyda, “Diyarbakır’dan İzmir’e gittim. Kalabalık bir aileydik, burada kendimi yetiştiremedim. Pizzacı olabilmek için İzmir’e gittim. Ünlü bir pizza restoranında 45 gün bulaşık yıkayarak işe başladım. Daha sonra usta yardımcısı oldum ve orada el lezzeti farkımı inşa edebilme şansı buldum. Sonradan işin aslını daha çok öğrenmek için İtalya’ya gittim. Eğitimimi aldım, firma hemen hemen her yerde dünyanın ulusal bir markasıydı. Kendilerine, Türkiye’de bu ismin bayiliğini almak istediğimi söyledim. Evlenirsem ve bir kızım olursa ismini Serra koyacağımı da söyledim. Onlar da vereceklerinin sözünü verdiler” dedi.
Yıllar sonra Türkiye’ye döndüğünü dile getiren Meyda, “Evlendim ve bir kızım oldu. Kızımın adını Serra koydum. Sonra da bir arkadaşımın desteğiyle kendi iş yerimi açtım. Allah’a çok şükür hayal ettim gerçek oldu. Emek sarf ettim, gecemi ve gündüzümü verdim. Şu an ne mutlu ki ailemin geçimini sağlayabiliyorum” diye konuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz