‘MEDYA SEKTÖRÜ CİDDİ EMEK HARCADI’

‘MEDYA SEKTÖRÜ CİDDİ EMEK HARCADI’

FOTOLU

DİYARBAKIR – İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı’nın açılış konuşmasında konuştu. Altun, “Salgın sürecinde milletimizin bilinçlenmesi, daha doğru şekilde bilgilendirilmesi için medya sektörümüz çok ciddi bir emek harcadı. Hakkınız ödenmez” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, basın mensuplarına hitaben, “İletişim Başkanlığı, haklarınızın iyileştirilmesi noktasında, tüm kurum ve kuruluşlarla oturduğunuz her masada yanınızda yer alacaktır, bundan en ufak bir kuşkunuz olmasın. Zira nasıl zor şartlar altında çalıştığınızı en iyi bizler biliyoruz. Salgın sürecinde milletimizin bilinçlenmesi, daha doğru şekilde bilgilendirilmesi için medya sektörümüz çok ciddi bir emek harcadı. Hakkınız ödenmez.” ifadelerini kullandı.

ALTUN’DAN 15 TEMMUZ VURGUSU

Altun, video konferans yöntemiyle yapılan Basın Çalışanlarının Haklarının İyileştirilmesi Çalıştayı’nın açılış konuşmasında, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen destansı mücadelenin, daha önce ülkenin bağımsızlığına, istiklaline, birliğine ve dirliğine yapılan saldırılar karşısında ortaya konulan mücadelelerin adeta hülasası niteliğinde olduğunu söyledi.

Milli bilincin en damıtılmış, en saf halinin 15 Temmuz 2016 gecesi görüldüğünü ifade eden Altun, şöyle konuştu: “Şunu çok iyi biliyoruz ki Türkiye demokrasi tarihi, milletimizin vesayetçilere karşı verdiği mücadelenin tarihidir. Bu mücadelenin tek bir nedeni vardı esasında, millet, sadece kendi iradesi ile yönetilen bir Türkiye tahayyül etti. Dolayısıyla bu millet 27 Mayıs’tan 12 Mart’a, 12 Eylül’den 28 Şubat’a, 27 Nisan’dan 15 Temmuz’a kadar hep bağımsızlık ve demokrasi için mücadele etti. Milletle vesayetçiler arasındaki bu mücadele 15 Temmuz’da bambaşka bir boyut kazandı. Milletimiz, lideriyle birlikte ülkemizi çıplak elleriyle alçak bir işgal girişiminden kurtardı. Meclisimizi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni, kendi kurumlarını kurtaran bu millet, dünyaya çok açık bir mesaj verdi: ‘Bu ülkeyi benim dışımda kimse yönetemez, buna izin vermem’ dedi. Milli irade bunu söyledi.”

 “İLETİŞİM BAŞKANLIĞI BASIN MENSUPLARININ YANINDA”

Altun, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin büyük ve güçlü Türkiye hedefine giden yolda tarihi bir adım olarak atıldığını söyledi.

Bu süreçte İletişim Başkanlığının da ihdas edildiğini anımsatan Altun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çerçevesini çizdiği üzere, Türkiye markasını güçlendirmek, devlet ve millet arasındaki iletişimi daha sağlıklı bir hale getirmek, basın sektörüne kamu adına katkıda bulunmak, devletimizin kurumsal kimliğini ve kurumlar arasındaki söylem birliğini tesis etmek için yola çıktık. Buna ek olarak Başkanlığımız Türkiye’ye yönelik haksız ithamlara, kara propaganda kampanyalarına ve enformasyon savaşlarına karşı da haklı ve güçlü ülkemizin gür sesi olmak gibi misyonu da üstlenmiş durumdadır. Bu amaçları yerine getirebilmek için bir yandan günlük krizler, sorunlar ve gelişmelerle yüzleşirken, diğer yandan kısa, orta ve uzun vadeli stratejik iletişim faaliyetleriyle milletimizin sesini devletimize, devletimizin sesini milletimize ve tüm dünyaya duyurmaya çalışıyoruz. Bu süreçte hiç kuşkusuz hükümetimiz adına eşgüdümlerinden sorumlu olduğumuz Türkiye Radyo ve Televizyonu, Anadolu Ajansı ve Basın İlan Kurumu gibi köklü kurumlarımızın katkılarından önemli oranda besleniyoruz.”