Meral Akşener: 100 bin imzayla aday olacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 haziran’da erken seçim yapılacağını açıklaması sonrası konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “100 bin imzayla Cumhurbaşkanı adayı olacağım. Seçim hazırlıklarına hemen başlıyoruz. İYİ Parti seçime girecek. Bu konuda  herkesi ayağını denk almaya davet ediyorum” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının ardından  Türkiye’nin 24 Haziran’da sandık başına gidecek olmasını İstanbul İl  Başkanlığında değerlendirdi. Akşener, “Biz birinci olağan kongremizi 10 Aralık’ta tamamladık. 68 il  ve ilçe teşkilatımız buna bağlı olarak kuruldu. O günden saydığınızda 10 Haziran  itibariyle seçime girmeye hazırdır. İYİ Parti seçime girecek. Bu konuda herkesi  ayağını denk almaya davet ediyorum. İYİ Parti seçime yönelik en hazırlıklı  partidir” ifadelerini kullandı.

 

Meral Akşener, şunları kaydetti: “Bu seçimin bizim açımızdan herhangi bir problemi yok. İYİ Parti bu  seçimin bir an önce olmasını arzu etti. An itibariyle seçim çalışmalarına  başlıyoruz. Burada dikkat edeceğimiz en önemli konu seçim ve sandıkların  güvenliğini sağlamaktır. Ben cumhurbaşkanlığına adayım. Yüzbin imzayla aday  olacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir