MHP Eski İl Başkanı Kayaalp tutuklandı

Diyarbakır’da kapısında kilit vurulan MHP’nin il başkanı ve bazı yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, partisinin Diyarbakır il teşkilatını kapattıklarını duyurmasının ardından dün birçok yöneticisi de gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda gece yarısı yapılan operasyonda görevden alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp ve bazı yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı.

Emniyete götürülen Kayaalp ve yönetim kurulu üyelerinin ifade işlemleri devam ederken gözaltı gerekçelerinin ‘usulsüzlük, ihaleye fesat karıştırma’ gibi iddialardan olduğu belirtiliyor. Dosyada gizlilik kararı olduğu belirtildi.

T24’ten Candan Yıldız’ın haberine göre ise Kayaalp’ın gözaltına alınmasıyla ilgili başka bir iddia daha var. İddiaya göre Kayaalp 16 yaşındaki bir çocuğa sistematik olarak cinsel istismarda bulundu. İddiaya göre olayı öğrenen aile Diyarbakır Emniyeti’ne MHP’li Cihan Kayaalp ve ilişkide olduğu iddia edilen Onur Karadeniz hakkında şikayette bulundu. Bunun üzerine şikayet Ankara Genel Merkez’e kadar emniyet kanallarından ulaştırıldı.

Eski İl Başkanı savcılık sorgulamasının ardından çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.