Minik kaymakam görevi devraldı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Lice Şehit Öğretmen Ali Nurettin Soyer Anaokulu öğrencileri, Kaymakam Muhammed Evlice’yi ziyarette bulundu.

Lice ilçe kaymakamı Evlice makam koltuğunu geleceğin mimarı öğrencilere devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Şehit Ali Nurettin Soyer Anaokulu öğrencileri, beraberinde okul öğretmenleri ile birlikte Lice ilçe kaymakamı Muhammed Evlice’yi makamında ziyaret ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makama gelen çocuklara 23 Nisanın önemi ve anlamı hakkında konuşma yapan Kaymakam Evlice,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlığımızın ve milli iradenin hâkimiyetinin tüm dünyaya ilan edildiği bir günü, çocuklara armağan ederek onlara verdiği önemi gösterdiğini ifade etti. Daha sonra öğrencilere gelecek ile ilgili düşüncelerini soran Kaymakam Evlice, tüm dünya çocuklarına armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Kaymakam Evlice, makam koltuğunu geleceğin mimarı öğrencilere devir sırasında yaptığı konuşmada “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram. Sizleri bugün burada ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Bizlerin oturduğu makamlara, yarın sizler oturacak ve ülkemizi yöneteceksiniz. Devlet olarak, millet olarak sizlere en iyi şartları hazırlamanın gayreti içindeyiz. Allah hepinize hayırlı, güzel ömürler nasip etsin. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun” dedi.