Haber Lice

Muhtarlarla toplantı gerçekleştirildi

Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Cevdet Bakkal başkanlığında muhtarlar toplantısı yapıldı.
Lice ilçesi merkez ve kırsal mahallelerinin sorunlarının tespit edilmesi ve çözüm yollarının değerlendirilmesi amacı ile Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Cevdet Bakkal Başkanlığında ve Kurum yöneticilerinin katılımıyla muhtarlar toplantısı yapıldı. Toplantıda İlçe genelinde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile muhtarların sorunlarının dinlendiği toplantıda, Kaymakamlık ve Belediye’nin yaptığı ve devam eden çalışmaların yanı sıra çözüm ve önerilerin neler olacağı ve nasıl bir çalışmanın yapılacağı ile ilgili konular değerlendirildi.


Lice Kaymakamlığı’nın öncülüğünde, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarların katıldığı ilçe değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Cevdet Bakkal, Lice’nin sorun ve sıkıntıları üzerine istişare yapmak üzere toplandıklarını belirterek, benzer toplantıları çeşitli zamanlarda mahallelerde halk buluşmaları adı altında gerçekleştirdiklerini söyledi. Mahallelerdeki vatandaşların şikayetlerini değerlendirerek kamu hizmetlerindeki kaliteyi artırmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Kaymakam Bakkal, “İlçemiz, gelişmeye müsait ve potansiyeli yüksek bir ilçe. Lice’deki kamu kurumları da kamu hizmetlerini yerine getirirken ellerinden gelen çabayı gösteriyor. Eğitim, sağlık, tarım ve ticaret gibi bütün konularda kamu kurumlarımız ellerinden geleni yapıyor. Eksik noktalarımızı istişare ederek kamu hizmetlerindeki standardımızı artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz milletimizin hizmetkarıyız. Bize verilen imkanlar dahilinde vatandaşımızın sorunlarını dinleyerek onların istek ve arzularını yerine getirmekle mükellefiz. Bazı istek ve talepler anında karşılanabilir ama bazıları valilik ile bakanlıkları ilgilendirir. Koordinasyon ve takibi de bizim görevimiz. İnşallah Lice’de bundan sonra kamu hizmetlerinin yürütülmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösterip, daha iyi bir noktaya gelmek için elimizden geleni yapacağız.”
Muhtarların köprü görevi gördüğünü vurgulayan Kaymakam Cevdet Bakkal, “Muhtarların en önemli görevi aracılık. Yani bizim gözümüz, kulağımız, elimiz ve ayağımız. Bir mahallede yüzlerce hane var. Her hanenin ilgili kuruma gelmesi farklı, onların sorunlarını toplayıp muhtarın bize iletmesi farklı. O bakımdan muhtarlarımız köprü görevi görüyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı